Bujanie w chmurach, jako wyjątkowe hobby


Jeśli zastanawiamy się, jak zagospodarować nasz wolny czas, lub chcemy jakoś odreagować napięcie w pracy i przy tym lubimy mocne doznaniaidealnym pomysłem wydaje się wzbić się w powietrze. O czym mowa, i od czego zacząć?


Samolot
Author: CleftClips
Source: http://www.flickr.com
W ciągu ostatnich lat zauważalny jest nieprzerwany wzrost ruchu lotniczego. Doskonale widać to po notowanych rekordach w ilości pasażerów na wszystkich lotniskach w kraju. Coraz to większa liczba pasażerów wybiera właśnie samolot jako środek lokomocji. Ale wystarczy już o komercyjnym ruchu lotniczym. Zatrzymajmy się teraz na lotnictwie amatorskim.

Staje się ono bardziej popularne, a przy tym dostępne nie tylko dla bardzo bogatych. Mikrosamoloty, bo to o nich mowa, są ostatnio częstym widokiem na niebie. Ich ceny zaczynają się już od około 50 tysięcy euro, a te z drugiej ręki dostępne są nawet za jedną piątą tej kwoty. Należy jednak pamiętać, iż aby zacząć przygodę z lotnictwem amatorskim, powinniśmy najpierw zainwestować w odpowiednie szkolenie lotnicze, jakiego cena może wynosić nawet ośmiu tys. złotych (sprawdź stronę Prezentokracja.pl). Jak widać koszt takiego mikrosamolotu może być niewiele wyższy niż dobrej klasy nowy samochód. Osoby, dla których wyżej wymienione kwoty mogą być nieosiągalne powinny pomyśleć o czymś tak samo ekscytującym. Mianowicie skoki ze spadochronem. Wyskoczenie z samolotu lecącego na dużej wysokości daje ogromny poziom przeżyć i może być świetnym sposobem dla zwolenników silnych wrażeń.

Skok ze spadochronem
Author: PEOSoldier
Source: http://www.flickr.com
Koszty takiej rozrywki są na poziomie zauważalnie bardziej akceptowalnym nawet dla niezamożnych osób. Skoki w tandemie, czyli razem z instruktorem przypiętym do nas specjalną uprzężą kosztują już od kilkuset złotych. Jeśli chcielibyśmy mieć sposobność oddawania skoków samodzielnie, konieczne będzie szkolenie spadochronowe (więcej informacji o szkoleniu spadochronowym). Tutaj koszt osiąga już nawet 4-5 tysięcy złotych. Pomyślnie odbyte szkolenie spadochronowe toruje nam drogę do zdobycia licencji skoczka. Jeżeli postawimy na skoki z wysokości, wtedy powinniśmy rozważyć kupienie swojego sprzętu. Za całość niezbędnego ekwipunku trzeba będzie wyłożyć ponad 10 tysięcy zł., z czego najdroższa jest oczywiście sama czasza spadochronu.

Amatorzy silnych doznań nie są skazani na ciągłe odkładanie swoich marzeń. Skok ze spadochronem albo szkolenie lotnicze jest na wyciągnięcie ręki i nie zawsze musi oznaczać ogromne koszty i ruinę dla domowego budżetu. Pomyślmy o tym, kiedy zamarzy nam się dreszczyk emocji i zastrzyk adrenaliny.

Tags: samoloty, skok ze spadochronem, ruch lotniczy, lotnictwo amatorskie, skoki spadochronowe