Odnowa zabytkowych pojazdów dobrym biznesem


Bywają obiektem fascynacji, przejawem przynależności do elity, śnieniem z lat dzieciństwa, czy też sposobem na lokowanie pieniędzy. Historyczne samochody są - sądem ekspertów finansowych - obok obrazów, najlepszym sposobem na zdobycie największych przychodów. W naszej ojczyźnie rynek tenże rozwija się coraz bardziej dynamicznie. Zainteresowanie pojazdami zabytkowymi w Polsce wzrasta, i to szybko.

Co prawda daleko nam jest pod tym względem do krajów Europy Zachodniej bądź Stanów Zjednoczonych, ale jednakże zmianę widać. Z ankiet zrealizowanych na zlecenie brytyjskiego dziennika The Guardian wypływa, że w ostatnich latach inwestowanie w klasyczne pojazdy jest tak samo opłacalne jak w wina.

To świetnie, że masz chęć zdobyć zbliżone informacje na opisywany temat, gdyż klikając na odnośnik, zgłębiasz proponowane informacje (https://ewinietki.pl/winiety/slowacja) na publikowane zagadnienie.Auto
Author: Marcus Balcher
Source: http://www.flickr.com
Co więc kupują sympatycy podobnej formy inwestowania kapitału? Fantazjowaniem wielu zbieraczy są drogie marki, jak na przykład Rolls-Royce, Jaguar, Aston Martin, BMW, Porsche bądź Ferrari - oczywiście w należytym wieku, ponieważ z takimi klasykami jest jak z winami - im starsze, tym bardziej cenione. Nadzwyczaj poszukiwane będą te sprzed II wojny , lecz cena takiego auta wzrasta też, jeśli wywodzi się on z limitowanej serii.Wartości odnowionych aut to sprawa ogromnie indywidualna, częstokroć trzymana w tajemnicy przez nabywających i sprzedających. Jest grupa ludzi, którzy traktują to zajęcie tylko jako typ w miarę bezpiecznej lokaty kapitału, jednak są też fanatycy, dla których kwestia inwestowania pieniędzy jest dodatkową, a są i tacy, którzy na cenę nie patrzą zupełnie. Ci ostatni częstokroć mają samochody tanie, nierzadko ogromnie interesujące modele.

Są to często ludzie młodzi, którzy to dopiero rozpoczynają swą zabawę z zabytkowymi pojazdami. Są w naszej ojczyźnie również kolekcjonerzy, którzy to inwestują w ów sposób fundusze, jednakże nie pokazują się nigdzie, tak więc nikt nawet nie wie, jakie czterokołowce posiadają.

Czarne auto
Author: Andrew Gregg
Source: http://www.flickr.com
W większości przypadków, jeśli ktoś remontuje auto klasyczne, czyni to na własny użytek. Pragnie sobie je potem przechowywać w swoim garażu, od czasu do czasu wyruszyć na szosę. Istnieją jednakże firmy, które wpierw kupują zabytkowe samochody, a później kompleksowo je remontują aby w następnej kolejności odsprzedać je zbieraczom za większe pieniądze. Renowacja samochodów amerykańskich bywa także intratnym interesem. Podobny wóz w niezłym stanie to także przejaw sukcesu materialnego jego właściciela.

Tags: model, zabytkowe, kompleksowy