Androgenowe wypadanie włosów. Co to takiego? Kto może cierpieć na ten typ łysienia? W jaki sposób się objawia?


Tak naprawdę każdy ma jakieś kompleksy związane z tym, jak wygląda. Może chodzić o bardzo różne rzeczy, jak zbyt duża waga, mały biust, czy chociażby słabe włosy.
Przyczyn części kompleksów warto upatrywać w różnych przypadłościach, a niektóre sprawy nie są od nas zwyczajnie zależne. Przyczyn tego, że włosy wypadają może być wiele, jedną z nich jest łysienie androgenowe. Czym ono jest?


krajobraz górski
Author: Raven Fotoamator
Source: http://www.flickr.com


Androgenowe wypadania włosów to przypadłość, jaka dotyka całkiem sporo panów oraz pań. Jest jedną z bardzo częstych przyczyn łysienia. Mówiąc o takich przypadkach, mowa o stopniowej utracie włosów, jednak dość rzadko może przydarzyć się całkowite łysienie. U mężczyzn możemy zauważyć przerzedzenie się włosów na środku głowy i stopniowe powiększanie się zakoli. Często pozostaje tylko pasek włosów z boku głowy. U kobiet można coś takiego opisać jako jednostajne przerzedzanie się owłosienia na głowie.


Gdy chodzi o taki rodzaj utraty włosów, to nie jest jeszcze zbadane całkiem do końca. Wiadomo wszak, iż możemy upatrywać przyczyn od strony genów bądź środowiskowych, natomiast badania nad tego typu przypadłością stale trwają. Sporo ludzi chcąc sprawdzić co może być u nich przyczyną tego, że ich włosy są rzadkie robi badania na wypadanie włosów, dzięki którym można dowiedzieć się, czemu tracimy włosy. Kiedy chodzi o wspomniany rodzaj łysienia, tutaj dużą rolę odgrywa hormon nazywany po prostu androgenem, jaki poza wzrostem włosów wpływa również na popęd płciowy.
Kiedy chodzi o Leczenie, to można postarać się ograniczyć choć trochę wypadanie włosów. W sklepach kupić można różne preparaty, natomiast mimo wszystko dobrze jest robić to pod kontrolą doktora.

Tags: wygląd, preparat, Leczenie