Aktywne wakacje w siodle


Letnie miesiące są doskonałym okresem aby odrobić zaległości. Wiele razy odkładamy coś „na potem” tylko z tego powodu, iż nie posiadamy dużo czasu. Bywa, że obowiązki, praca czy szkoła nie pozwalają nam na rozwinięcie własnych pasji.
Latem warto o tym nie zapominać i w zastępstwie wakacyjnego relaksu na piaszczystych plażach, zdecydować się na realizację dotychczasowych planów. Wakacyjne obozy zazwyczaj dają nam szansę posmakowania czegoś zupełnie nowego, możliwość podróżowania, a przede wszystkim zdobycie wiedzy.

Konie
Author: ime
Source: http://www.sxc.hu
Oferta takich wyjazdów jest doprawdy imponująca, zaczynając od obozów językowych, po obozy ”pod żaglami” lub obozy jeździeckie (polecam ten obóz jeździecki). Pamiętajmy, że w przypadku każdej z tych propozycji, im szybciej rozpoczniemy naukę tym szybciej zauważymy efekty. Spróbujmy w związku z tym jak najwcześniej zainteresować dzieci końmi lub żaglówkami, ponieważ jeśli naprawdę zakochają się w nich, będzie to miłość na zawsze. Koń np. znany jest z tego, że w smutnych chwilach potrafi pocieszyć jak najwierniejszy przyjaciel, samą swą obecnością. Może być także doskonałym terapeutą. Kontakt w postaci dotyku z koniem, jego ciepło i psychiczne oddziaływanie na człowieka są nieocenione. Wakacje lada dzień - zachodzimy w głowę, snujemy plany jak zorganizować czas naszemu dziecku. A może wspólnie przedyskutujemy wyjazd na obóz jeździecki? Aby przekonać naszą niezdecydowaną osóbkę odwiedźmy okoliczne stadniny, strony poświęcone tej tematyce (np. wpisując w wyszukiwarce internetowej frazę wczasy w siodle). Dzieci w kontakcie ze zwierzęciem, uczą się także dyscypliny, gdyż przeważnie przed osiodłaniem należy wyczyścić konia, założyć siodło i uzdę, oddać trochę swego czasu zwierzęciu. Jednak kiedy pokochają te piękne zwierzęta, prace te będą dla nich wielką przyjemnością.Wakacyjne obozy, niezależnie od tego, czy są intensywnym kursem językowym, kursem żeglarskim czy typowo turystycznym wyjazdem, są naprawdę dobrą alternatywą dla wakacji spędzonych z rodzicami i pojechania w dobrze znane tereny. Opisane wakacyjne szkolenia czy obozy z pewnością okażą się bardziej emocjonujące, a przy tym dodadzą większej pewności siebie naszym dzieciom.

Tags: wakacje, dzieci, terapia, konie, oferty, obozy